Webinar „Podstawy edukacji globalnej” – Talking Bubbles International Comics Competition

Dla wszystkich zainteresowanych bliżej Celami Zrównoważonego Rozwoju i ich kontekstem w postaci podstaw edukacji globalnej czyli edukacji o globalnych współzależnościach przygotowaliśmy webinar, który odbędzie się 27.10.2021 r 11.00 i 18.00 (do wyboru jedna z opcji godzinowych), poprzez platformę ZOOM, udział bezpłatny.

Zapisy na webinary: https://forms.gle/Gk5P7YkTRFozSpCn9

Webinary odbywają się w ramach polskiej edycji Konkursu Komiksowego organizowanego przez Fundację Twiga we współpracy z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie, Wydawnictwem Timof Comics i Festiwalem Komiksowa Warszawa, Konkurs Komiksowy łączy tematykę związaną z Celami Zrównoważonego Rozwoju i artystyczną ekspresję. Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Talking Bubbles International Comics Competition prowadzonego przez cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA Czechy, ADRA Portugalia, ADRA Słowenia i Fundacja Twiga (Polska) i finansowanego przez Erasmus + .

Konkurs Komiksowy skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat i polega na przygotowaniu przez uczestniczkę/uczestnika planszy komiksu w formacieA3 przy użyciu dowolnej techniki. Tematyka prac to jeden z wybranych Celaów Zrównoważonego Rozwoju przyporządkowanych do 5 kategorii konkursowych.

1. Jakość życia = cele zrównoważonego rozwoju nr 1, 2, 3, 6.

2. Zrównoważony rozwój = cele zrównoważonego rozwoju nr 7, 8, 9, 11, 12.

3. Sprawiedliwe społeczeństwo = cele zrównoważonego rozwoju nr 4, 5, 10.

4. Nasza Planeta = cele zrównoważonego rozwoju nr 13, 14, 15.

5. Bezpieczny świat = cele zrównoważonego rozwoju nr 16 i 17.

Nabór prac trwa od 1.09.2021 roku do 28.02.2022 roku. Główną nagrodą dla autorek/autorów 5 najlepszych komiksów z każdej kategorii konkursowej, będzie udział w międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Portugalii, w lipcu 2022 roku. Na laureatki i laureatów miejsc II i III z każdej kategorii czekają albumy komiksowe, materiały plastyczne i warsztat z artystą komiksowym. Wręczenie nagród dla laureatek i laureatów miejsc I, II i III z każdej kategorii konkursowej oraz wernisaż wszystkich nagrodzonych prac odbędzie się podczas festiwalu Komiksowa Warszawa w maju 2022 roku

Szczegóły uczestnictwa w REGULAMINIE.

Konkurs organizowany jest od 6 lat w Czechach, a w tym roku uczestniczą w nim cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA Czechy, ADRA Portugalia, ADRA Słowenia i Fundacja Twiga (Polska).  

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Talking Bubbles International Comics Competition http://www.talking-bubbles.eu/