Webinar – Konkurs Komiksowy dotyczący Celów Zrównoważonego Rozwoju

Zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Celów Zrównoważonego Rozwoju, zasad Konkursu Komiksowego oraz poznać podstawy tworzenia komiksów, aby wesprzeć młodzież w przygotowywaniu prac na Konkurs Komiksowy do uczestnictwa w webinarze, który odbędzie się 13.10.2021 r o godz. 11.00 i 18.00 (do wyboru jedna z opcji godzinowych). Webinar zrealizowany będzie poprzez, platformę ZOOM, udział bezpłatny. Poza webinarem zapewniamy indywidualne wsparcie merytoryczne i, w miarę możliwości, osobowe dla wszystkich zainteresowanych przygotowaniem młodzieży do uczestnictwa w Konkursie Komiksowym.

Dla wszystkich zainteresowanych bliżej Celami Zrównoważonego Rozwoju i ich kontekstem w postaci podstaw edukacji globalnej czyli edukacji o globalnych współzależnościach przygotowaliśmy webinar, który odbędzie się 27.10.2021 r 11.00 i 18.00 (do wyboru jedna z opcji godzinowych), poprzez platformę ZOOM, udział bezpłatny.

Zapisy na webinary: https://forms.gle/Gk5P7YkTRFozSpCn9

Szczegóły dotyczące Konkursu Komiksowego

Fundacja Twiga we współpracy z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie organizuje polską edycję Konkursu Komiksowego łączącego tematykę związaną z Celami Zrównoważonego Rozwoju i artystyczną ekspresję. Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowego projektu Talking Bubbles International Comics Competition prowadzonego przez cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA Czechy, ADRA Portugalia, ADRA Słowenia i Fundacja Twiga (Polska). Konkurs organizowany jest od 6 lat a w tym roku po raz pierwszy włącza się do niego również Polska.

Konkurs Komiksowy skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat i polega na przygotowaniu przez uczestniczkę/uczestnika planszy komiksu w formacie A3 przy użyciu dowolnej techniki. Tematyka prac to jeden z wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju przyporządkowanych do 5 kategorii konkursowych.

1. Jakość życia = cele zrównoważonego rozwoju nr 1, 2, 3, 6.

2. Zrównoważony rozwój = cele zrównoważonego rozwoju nr 7, 8, 9, 11, 12

3. Sprawiedliwe społeczeństwo = cele zrównoważonego rozwoju nr 4, 5, 10

4. Nasza Planeta = cele zrównoważonego rozwoju nr 13, 14, 15

5. Bezpieczny świat = cele zrównoważonego rozwoju nr 16 i 17

(Szczegóły w regulaminie na stronie http://www.twiga.org.pl/)

Nabór prac trwa od 1.09.2021 roku do 28.02.2022 roku. Główną nagrodą dla autorek/autorów 5 najlepszych komiksów z każdej kategorii konkursowej, będzie udział w międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Portugalii, w lipcu 2022 roku. Wręczenie nagród dla laureatek i laureatów miejsc I, II i III z każdej kategorii konkursowej odbędzie się podczas festiwalu Komiksowa Warszawa w maju 2022 roku.

W ramach popularyzacji idei projektu oraz konkursu, od września 2021 do lutego 2022, organizujemy wystawy prac komiksowych dotyczących zmian klimatu, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji konkursu przeprowadzonej w Czechach, wraz z warsztatem edukacyjnym. Serdecznie zapraszamy placówki, które chciałyby zorganizować wystawę u siebie oraz przeprowadzić towarzyszący jej warsztat do kontaktu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:

 Paulina Zając  email: paulina.zajac@twiga.org.pl

Więcej informacji o konkursie i projekcie dostępne również na www.talking-bubbles.eu