Daj sie poznać! Edukacja globalna. Film i dyskusja

Zapraszamy na warsztat wprowadzający do tematyki globalnych współzależności oraz pokaz film „Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii”, który odbędzie się w piątek 18 września 2020 o godz. 18.00 w Domu Kultury Włochy w ramach projektu „Daj się poznać”, którego jesteśmy partnerem. Organizatorem projektu jest Dom Kultury Włochy, projekt finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury.

PIERWSZY WARSZTAT cyklu @Daj się poznać. Cykl warsztatów dla warszawianek i warszawiaków wszystkich narodowości rozpoczynamy pokazem filmu „Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii”

O filmie:
ONI NIE ZNAJĄ NASZEJ SZTUKI GRAFFITI W KENII to film wnikający w świat artystów graffiti mieszkających w Nairobi w Kenii, których twórczość wykracza nie tylko poza ramy ich kraju, ale też gatunku artystycznego, jakim jest street art. Zdolni do wszelkich poświęceń, by tworzyć, nie cofną się nawet przed największym ryzykiem, aby przeciwstawić się drapieżnym poczynaniom największych polityków i pomóc zabrać głos tym, którzy do głosu nie są dopuszczeni. Łamią konwencje, zasady, stereotypy i bariery, a wszystko to w imię sztuki i prawdy. Dumni ze swego afrykańskiego dziedzictwa, kosmopolityczni, nowatorscy – sami siebie nazywają artivists.
Reżyseria: Paulina Zając
Czas trwania: 56 min
Produkcja: Fundacja Twiga, Polska/Kenia 2019
język: angielski i suahili + napisy polskiePodczas warsztatu po filmie uczestnicy poznają kontekst powstania filmu, dowiedzą się co oznaczają terminy- edukacja globalna oraz globalna Północ i globalne Południe. Poruszymy też temat turystyki slumsowej oraz sprawczości mieszkańców globalnego Południa. Porozmawiamy o stereotypach dotyczących mieszkańców globalnego Południa a także o roli zróżnicowanej narracji i krytycznej analizy przekazów medialnych. Uczestnicy zapoznają się ze wskazówkami jak tworzyć etyczne narracje nie tylko o krajach globalnego Południa.

Prowadzenie:
PAULINA ZAJĄC– Prezeska Fundacji Twiga, absolwentka stosunków międzynarodowych, koordynatorka wydarzeń i programów edukacji międzykulturowej w Staromiejskim Domu Kultury w ramach działu Kultura Otwartości. Trenerka edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej od 2015 roku. Współpracuje trenersko z Polską Akcją Humanitarną i od 2018 z Fundacją Go’n’Act. Wieloletnia współorganizatorka Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Członkini Polskiego towarzystwa Afrykanistycznego i Członkini Zarządu Stowarzyszenia 1000Hz. Organizuje i prowadzi warsztaty filmowe. Realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych, wieloletnia uczestniczka Grupy Filmowej Dokumentarium. Studentka reżyserii na Warszawskiej Szkole Filmowej.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy.
Zapisy i informacje: zapisy@dkwlochy.pl


Liczba miejsc ograniczona. Max. 12 uczestników może uczestniczyć w pojedynczym warsztacie.
Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i ew. angielskim.


Nie musisz zapisać się na cały cykl!Projekt jest realizowany z Funduszu Animacji Kultury dzięki Warszawskiemu Programowi Edukacji Kulturalnej