Summer Camp w Portugalii – Talking Bubbles International Comics Competition

W dniach 25 – 31.07.2022 przebywaliśmy w Sesimbra Natura Park, w Portugalii, gdzie odbywał się międzynarodowy, artystyczny summer camp dla laureatów i laureatek konkursu komiksowego z Polski, Czech, Słowenii i Portugalii.

Uczestnicy i uczestniczki zaprezentowali swoje, nagrodzone komiksy, wzięli udział w warsztatach dotyczących migracji, nierówności oraz zmian klimatu. Większy nacisk położono na część artystyczną – warsztaty komiksowe oraz wspólne tworzenie komiksów tematycznie nawiązujących do celów zrównoważonego rozwoju.

Niezwykle ważnym elementem summer campu była integracja i dialog międzykulturowy młodzieży w sprzyjających okolicznościach przyrody – pięknym parku narodowym Sesimbra, odbywające się podczas wieczoru międzykulturowego, wspólnych aktywności takich jak wspinaczka po drzewach, kajakarstwo czy wycieczka do Lizbony.

​Summer camp odbywał się w ramach projektu Talking Bubbles International Comics Competition prowadzonego przez cztery organizacje z różnych państw Europy: ADRA CZ ADRA Portugal ADRA Slovenija Fundacja Twiga, finansowany przez Erasmus +