Orient Kiermasz dla osób uchodźczych

Jest nam ogromnie miło być partnerem wspaniałego wydarzenia jakim jest Orient Kiermasz dla osób uchodźczych – Orient Fair For Refugees organizowanego przez Samorząd Studentów Wydziału Orientalistycznego UW i Wydziałową Radę Doktorantów Wydziału Orientalistycznego UW. Orient Kiermasz odbędzie się 3 czerwca (piątek) w godzinach od 11- 20 w budynku Samorządu Studentów UW (Krakowskie Przedmieście 24), w sali 100 i 200.

Całkowity dochód ze zbiórki wspomoże działalność Fundacji dla Wolności (https://www.fundacjadlawolnosci.org/), która zajmuje się pomocą dla osób uchodźczych przebywających w ośrodku w Dębaku oraz działaniami wielokulturowymi w szkołach, zwłaszcza w zakresie nauki i integracji.

Celem zbiórki tegorocznej edycji Orient Kiermaszu na Wydziale Orientalistycznym UW jest pomoc ludziom w kryzysie uchodźczym bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry, wyznanie itd., co jest niezwykle ważnym i potrzebnym przesłaniem w obecnych czasach. Orient Kiermasz to wydarzenie organizowane przez samorząd studencki i doktorancki WO wraz z wieloma życzliwymi osobami, otwarte dla wszystkich zainteresowanych kulturami Azji i Afryki. Podczas kiermaszu można będzie nabyć nie tylko wiele perełek z dalekich i bliskich podróży, ale także rękodzieło, książki, kaligrafię, zdjęcia, biżuterię, bilety do teatrów i kin, vouchery na przeróżne zabiegi czy jedzenie ze wszystkich stron świata. Czeka na Was również stoisko malowania henną oraz będzie można przymierzyć tradycyjne stroje z różnych stron świata  (i zrobić sobie w nich profesjonalną fotkę ). Koła naukowe WO przygotowały stanowiska z kaligrafią, tradycyjnymi grami, wróżbami i quizem.

Podmioty organizujące: Samorząd Studentów Wydziału Orientalistycznego UW i Wydziałowa Rada Doktorantów Wydziału Orientalistycznego UW

 Współorganizatorki i współorganizatorzy: Doktoranckie Koło Naukowe Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego „Orientuj się!”, Hebraistyka UW, Indologia UW, Iranistyczne Koło Naukowe, Japonistyczne Koło Naukowe Maru, Koło Naukowe Arabistów UW, Koło Naukowe Mongolistyki i Tybetologii UW, Koreanistyczne Koło Naukowe UW, Sinologiczne Koło Naukowe, Koreanistyczne Koło Naukowe UW, SinoLogi, Turkologiczne Koło Naukowe UW

Patronaty:
Patronat Honorowy JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzego Z. Nowaka
Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego
Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Patroni medialni:
Fundacja Twiga
Radio ESKA
Niezależny Miesięcznik Studentów „MAGIEL”

 Partnerzy:
Projekt Kultura Otwartości