Antropologiczne Poznawanie Świata online – Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii.

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie i Fundacja Twiga zapraszają 10 grudnia 2020 o godzinie 18:00 na Antropologiczne poznawanie świata online.

Paulina Zając przedstawi swój film dokumentalny “Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii”. Po filmie spotkanie z autorskie z reżyserką filmu.
To dokument wnikający w świat artystów graffiti mieszkających w Nairobi w Kenii, których twórczość wykracza nie tylko poza ramy ich kraju, ale też gatunku artystycznego, jakim jest street art. Zdolni do wszelkich poświęceń, by tworzyć, nie cofną się nawet przed największym ryzykiem, aby przeciwstawić się drapieżnym poczynaniom największych polityków i pomóc zabrać głos tym, którzy do głosu nie są dopuszczeni. Łamią konwencje, zasady, stereotypy i bariery, a wszystko to w imię sztuki i prawdy. Dumni ze swego afrykańskiego dziedzictwa, kosmopolityczni, nowatorscy – sami siebie nazywają “artivists”.
Reżyseria: Paulina Zając
Zdjęcia: Michael Maina, Alexander Ikawash, Alex Ndegwa, Paulina Zając
Montaż :Paulina Zając
Występują: Kevin Esendi, Kerosh Kiruri, Harrison Chege, Dinah Sambuhani, Nancy Chelagate, Wycleaf Elegwa, Bebeto Ochieng Thufu, Boniface Mwangi
Czas trwania: 56 min
Produkcja: Fundacja Twiga, Polska/Kenia 2019
język: angielski i suahili | napisy polskie

Paulina Zając – Prezeska Fundacji Twiga, absolwentka stosunków międzynarodowych, koordynatorka wydarzeń i programów edukacji międzykulturowej w Staromiejskim Domu Kultury. Trenerka edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej od ponad 5 lat. Współpracuje trenersko z Polską Akcją Humanitarną i Fundacja Go’n’Act. Wieloletnia współorganizatorka Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Należy do Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego i Zarządu Stowarzyszenia 1000Hz. Organizuje i prowadzi warsztaty filmowe. Realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych, wieloletnia członkini Grupy Filmowej Dokumentarium. Studentka reżyserii na Warszawskiej Szkole Filmowej.

Premiera: 10 grudnia, godzina 18:00
Link do filmu: https://youtu.be/NaMS_HHJB84Spotkanie autorskie po filmie godzina 19:00 – link i hasło: Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/92294275306…Meeting ID: 922 9427 5306
Passcode: w3qRTb