Pokazy filmowe.

Fundacja Twiga realizuje warsztaty filmowe, pokazy filmowe, produkcje filmowe.

W 2019 roku wyprodukowaliśmy film dokumentalny: 

„Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii.” 

Film dokumentalny wnikający w świat artystów graffiti, którzy mieszkają w Nairobi w Kenii, a których twórczość wykracza daleko poza ramy nie tylko ich kraju, ale też gatunku artystycznego, którym jest street art. Zdolni do wszelkich poświęceń aby tworzyć, nie cofną się nawet przed największym ryzykiem, aby przeciwstawić się drapieżnym poczynaniom największych polityków, pomagają zabierać głos tym, którzy do głosu nie są dopuszczani. Łamią konwencje, zasady, stereotypy i bariery a wszystko to w imię sztuki i prawdy. Dumni ze swojego afrykańskiego dziedzictwa, kosmopolityczni, nowatorscy – sami siebie nazywają „artivists”.

TRAILER FILMU

czas trwania: 56 ’

reżyseria: Paulina Zając  zdjęcia: Michael Maina, Alex Ndegwa, Aleksander Ikawah, Paulina Zając 

produkcja: Polska/Kenia 2019 

Film został zapoczątkowany w trakcie programu GLEN ze stażem w MYSA Kenia- Shootback Team Nairobi, Kenia 2015, w którym uczestniczyła reżyserka filmu. Polskim operatorem programu GLEN jest Dział Edukacji Globalnej Polskiej Akcji Humanitarnej. Po zakończeniu programu GLEN film rozwijany był przez reżyserkę w trybie niezależnym w latach 2016 – 2018 i ostatecznie wyprodukowany przez Fundację Twiga w 2019. Planowana premiera filmu – grudzień 2019.

Paulina Zając – Prezeska Fundacji Twiga, absolwentka stosunków międzynarodowych, koordynatorka wydarzeń i programów edukacji międzykulturowej w Staromiejskim Domu Kultury, gdzie realizuje autorski segment edukacji międzykulturowej Kultura Otwartości. Trenerka edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej od ponad 5 lat. Współpracuje trenersko z Polską Akcją Humanitarną i Fundacja Go’n’Act. Wieloletnia współorganizatorka Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Należy do Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Organizuje i prowadzi warsztaty filmowe. Realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych, wieloletnia uczestniczka Grupy Filmowej Dokumentarium. Studentka reżyserii na Warszawskiej Szkole Filmowej.

Organizujemy pokazy filmu wraz z dyskusją – kontakt: paulina.zajac@twiga.org.pl